Medarbejdere

Henrik Greve Skovbakke

henrik@parkallefys.dk

  • Ejer
  • Fysioterapeut
  • Svimmelhed og balance problemer
  • Idrætsskader
  • Spædbørn
  • Akupunktur
  • Manipulations-behandling
  • nakke, ryg, skulder
  • Genoptræning

Annika Strandgaard

annika@parkallefys.dk

  • Fysioterapeut
  • Øre Akupunktur
  • Holdtræning
  • Genoptræning

 

Christine Andersen

christine@parkallefys.dk

  • Holdtræning
  • Løbestilsanalyse, ganganalyse og indlægssåler
  • Exam. Akupunktør
  • Instruktør i Parkinson dans
  • Instruktør i Sclerose dans
  • Idrætsfysioterapeut
  • Certificeret mulligan behandler (cmp)
  • Cupping terapi

Iben Yde Knudsen

iben@parkallefys.dk

  • Fysioterapeut
  • Certificeret Mulligan behandler (CMP)
  • Credential eksamineret, Cert. MDT, i Mekanisk Diagnostisk Terapi (McKenzie)
  • Løbestilsanalyse, ganganalyse og indlægssåler
  • Udvidet lænderygundersøgelse (ULRUS)
  • Idrætsskader

Luna Schmidt Rysgaard

luna@parkallefys.dk

  • Fysioterapeut
  •  Nakke/Ryg/hovedpine
  • Gynækologi/Urologi
  • Graviditet og efterfødsel
  • Yoga og pilates
  •  Akupunktur og Cupping

David Do

david@parkallefys.dk

  • Fysioterapeut
  • Idrætskader
  • Manipulations-behandling
  • nakke, ryg, skulder
  • Genoptræning